top of page

Türk Demokrasisinin Dünya Gizli Servisleriyle İmtihanı-1-

Güncelleme tarihi: 30 Ağu 2022

Sesli Makale İçin Tıklayınız....Özgürlük diye nutuk atanlar özgür olmamak için yırtınırken, demokrasi pazarlayıp, alttan demokrat olmayan çabalar harcarken, inandırıcılığın tüm haysiyetini öldürdüklerini fark etmeden gözü dönmüş bir şekilde hayvani ve güdüsel yanlış hırsın kurbanı olmuş birileri...


Yani diyeceğim o ki;


Hazırlıksız olunan bir anda, dijital dünyadan bize pompalanan bir sürü tümörlü, tanımadığımız alışkanlıklar enjekte ediliyor.


Alışık olmadığımız, sadece cazip geldiği için arkasına takıldığımız şeyin altında eziliyoruz, daha kendimiz olmayı beceremezken başka bir şey olmanın peşine takılıyoruz.


Tüm dünya insanlığı büyük bir toplumsal faciayla, virüs denen ucubeyle savaşarak, belki de yüz yılın en büyük yaşam mücadelesini veriyor.


Bu virüs aslında insan azmışlığının, gerçek değerlerden kopmuşluğunun, insan olmaktan hayli uzaklaşmışlığının nelere mal olduğunun en net fotoğrafıdır...


***


Dünya Çocuk Hakları günü,

Sevgililer günü,

Şu günü,

Bu günü,

Filan günü derken,


Baktım şöyle bir yıl içerisinde kutlanan üretilmiş günlere, neredeyse birkaç güne bir kutlanacak gün var!


Bizi günleri kutlamakla oyalayıp, işlerine gelmeyen şeylerin altını kurcalamamayı sağlıyor dünya düzeninin ağabeyleri...


Düşünsene;


Sevgisizliğin devleştiği günümüzde sevgililer günü kutlamak! (senede bir gün !! )


Ya da;


Dünya Çocuk Hakları Günü kutladığımız günün sabahında (Senede bir gün) Güneydoğu da bir cani baba çocuğunu döve döve öldürüyor!


Ya da;


Afrika'daki yiyecek arayan bir çocuk üzerinde yürüdüğü dev borudan akan petrolden habersiz yiyecek arıyor, ama üzerinde yürüdüğü borudan akan petrolün sömürgeci batı çocuklarının karnını doyurduğundan habersiz petrol borusunun kenarında, köşesinde yiyecek arıyor!


Sonra da Dünya Çocuk günü Hakları kutlayalım!


Hangi çocukların Hakları!


Ve batı, bir sürü ürettiği uyduruk ve gerçek dışı günlerle emeli olan toplumları oyalıyor...


***


Bir başka konu;


Batı toplumu baronları kendi kitlelerine yüz yılın en büyük tehlikesi olan FANATİZM' e karşı koruma tedbirleri alıp, bu beladan uzak tutmaya çalışırken, Asya ülkelerinde FANATİZM'İ körüklemek için elinden geleni yapıyor.


Çünkü, gözü olduğu toprakları ne kadar çok bölüp parçalarsa, ne kadar çok halkları birbirine düşünürse o halk kurulan bu oyunlar yüzünden kendi derdine düştüğü için habersiz olacaklar tüm olan bitenden.


Evet, FANATİZM dedim.


Ölümüne bir partinin yanında olursanız karşıt doğruları görmekten o kadar uzak olursunuz.

Ölümüne tuttuğunuz takımın yanında olursanız diğer takımın daha başarılı olduğu gerekçesiyle yüzleşemezsiniz.


Gerçekle yüzleşemeyince de doğrulara hakim olamazsınız. Durum böyle olunca da önceliğimiz devlet ve toplum gerçekleri değil, parti yada futbol takımının gerçekleri olur!?

Vee o zamanda KAOS kaçınılmaz bir gerçek olarak her an dibimizde bitmeye devam eder büyür...


Çetin AGAŞE


Sesli Makale İçin Tıklayınız....bottom of page